Podcenit byste rozhodně neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování do zahraničí

Cestování do zahraničí s sebou přináší mnoho zajímavých zážitků, barevných fotek, spoustu pracovních zkušeností i nových přátel. Skutečně málokdo si ovšem nepotřebuje zpět domů přivést nepříjemnou, v horším případně nevyléčitelnou chorobu. Zejména exotické kraje jsou pro cestovatele z našeho klimatu nebezpečné kvůli bakteriím a virům, které se u nás normálně nevyskytují. Proto jsou například ve středozápadní Africe některá očkování ne doporučená, nýbrž povinná. Před dovolenou je velmi vhodné zavítat na konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, anebo i jiná očkovací centra v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Specializovaná pracoviště jsou zaměřena jak na očkování povinná, tak na očkování jen doporučená i na očkování do ciziny. Očkovací plán před cestou mimo republiku, kde je očkování třeba proti žluté zimnici povinné, je nutné navrhnout už několik měsíců před dovolenou. Poradna cestovní medicíny zajišťuje zájemcům nejen očkování do ciziny, ale poskytne také medikamenty, vybaví lékárničku, předepíše antimalarika, antibiotika, léky proti průjmu. Poradna nezapomíná ani na vystavování mezinárodních očkovacích průkazů. V poradně si můžete koupit i extrémní repelenty, a dávají se i obecná doporučení na dovolenou v tropech a subtropech.

Očkovací centrum je praktickým společníkem nejenom před cestou do zahraničí, delším pobytem v cizině, ale také podstatným zařízením při očkování proti závažným onemocněním. Klientům se podávají očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, meningokoku, dětské obrně, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, rakovině děložního čípku, tetanu, záškrtu nebo kupříkladu vzteklině. Nebezepčená dokáže být také žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A a typu B. Očkovací centrum se také specializuje na vyšetření imunity.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Podcenit byste rozhodně neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování do zahraničí
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR