Omalovánkami proti stresu i nudě

Asi se všichni shodneme na tom, že to vysedávání doma není úplně příjemné. Obzvlášť s dětmi je to náročné, protože ty není tak snadné zabavit. Naštěstí pro vás máme řešení. A je dost dobře možné, že tím řešením nezabavíte jen děti, ale nakonec i sebe. Ostatně, říká se, že omalovánky působí proti stresu.

Co jsou antistresové omalovánky

Antistresové omalovánky jsou, jak už název napovídá, pomůckou v boji proti stresu. Omalovánky pro dospělé jsou fenoménem dneška a rozhodně umí od stresu pomoci lépe než problematická antidepresiva, cigareta či alkohol. Rozhodně můžeme tuto antristresovou zábavu jen doporučit.

Čím je tento boj proti stresu specifický? Omalovánky proti stresu je totiž nutné rozhodně vybarvovat ručně. Zapomeňte na vybarvování v různých aplikacích na počítači, na tabletu či na mobilu. Proti stresu funguje totiž nejen to, že necháte odpočinout svoji duši, ale i oči nebo záda, které u počítače trpí a vyvolávají stresující napětí v těle.

Mandaly – omalovánky k vytisknutí

Online omalovánky tedy ne, nemusíte ovšem chodit po papírnictví a hledat klasickou papírovou verzi. Stačí si najít antistresové omalovánky k vytisknutí. A co vše můžete vybarvovat? Kromě klasických objektů jako jsou zvířata, zámky, šaty či květiny jsou právě nejzajímavější mandaly.

Výraz mandala pochází ze sanskrtu a je symbolem jednoty a rovnováhy. Mandala znamená kruh, přesněji magický kruh a v léčbě svých pacientů využíval symboliku mandaly i Jung. Mandala mění chaos v harmonii a používá se dodnes jako relaxační pomůcka při tradiční psychiatrické léčbě a v psychoterapii.

Dětské omalovánky jako nesmrtelná klasika

Samozřejmě nelze opomenout ani klasické omalovánky, které si užijí jak kluci, tak holky, a dokonce i nejmenší batolata. Na výběr je z různých témat, od dopravních prostředků, přes filmové a seriálové náměty, po sportovní či zeměpisná témata a samozřejmě zvířátka.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Omalovánkami proti stresu i nudě
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Darky