Trh nemovitostí v Praze – kam směřuje

Stabilita je termín, který se bude v letošním roce na českém realitním trhu často opakovat – konstatuje výroční zpráva o realitním trhu v České republice vydaná konzultantskou společností Rudas properties.

Nemovitosti v Praze - kam se vyvíjí trh nemovitostí

Ta obsahuje jak shrnutí minulého roku a analýzu posledních trendů, tak i prognózy kancelářského, maloobchodního, průmyslového a investičního trhu v České republice na rok 2012.

Přemýšlíte-li v současnosti o nákupu či prodeji jakékoli nemovitosti, jistě si kladete mnoho otázek, na které jen stěží nacházíte odpovědi. K těm be-zesporu nejzásadnějším patří úvaha o tom, zda současná situace na trhu s realitami k tomuto kroku nahrává, nebo zda bude výhodnější vyčkat na situaci příznivější.

kam se vyvíjí trh nemovitostí v Praze a jaká bude budoucnost vývoje cen

kam se vyvíjí trh nemovitostí v Praze a jaká bude budoucnost vývoje cen

Rozhoduje souboj nabídky s poptávkou

Hned na samotném začátku je zapotřebí si uvědomit základní ekonomické pravidlo. Ceny se odvíjejí hlavně od poptávky, tedy kdy a zač jsme ochotní své finanční prostředky do nemovitostí vkládat.  Kupní cena nemovitosti vždy odráží momentální situaci na trhu. Prodávající kalkuluje s představou, že aktuální situace je natolik příznivá, že nemá smysl s prodejem otálet, protože by kupce za požadovanou cenu v budoucnosti jen stěží hledal. Naopak kupujícího v této souvislosti napadá pravý opak. Kalkuluje s tím, že ceny klesnou, tudíž je třeba s nákupem vyčkat. Rovněž se však může obávat dramatického nárůstu ceny v blízkém časovém období, a proto s nákupem nechce příliš otálet.

Na výsledcích tuzemského stavebnictví se nadále projevuje recese hospodářství. Oživení zvláště v pozemním stavitelství, do které- ho patří výstavba budov a bytů, tak stále není na obzoru. Stavební produkce se ve stálých cenách podle údajů Českého statistického úřadu v lednu meziročně snížila o 25,6 procenta. RZK reality, váš zdroj nemovitostí.

Inspekce nemovitostí se v roce 2013 stala jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v české ekonomice. Lidé jsou při nákupu nemovitosti opatrnější a nyní v době ekonomické nejistoty začínají tuto relativně novou službu ve velké míře využívat.

Článek se zabývá novým produktem na českém trhu, který se rychle dostává do povědomí potencionálních zákazníků a nachází významné místo na tuzemském trhu s realitami. Inspekce nemovitosti byla donedávna neznámým pojmem, ovšem v posledních dvou letech obliba této asistenční služby narůstá. Příslušné specializované inspekční firmy pomáhají kupci nemovitosti eliminovat možná rizika při výběru a nákupu daného objektu. Certifikovaný inspektor kontroluje až 200 položek v daném objektu a vyhotovuje odbornou zprávu, která zákazníkovi pomáhá ke správnému rozhodnutí, zda konkrétní nemovitost koupit. Představí mu reálnou kupní cenu, přesně popíše všechny vady a postupy jejich odstranění a předá celkový rozpočet na nezbytné opravy.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Trh nemovitostí v Praze – kam směřuje
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: petrjukl