Nancy Cartwright – Hollywoodská herečka a dabérka se hlásí ke scientologii

Nancy Jean Cartwright (narozená 25. října 1957) je herečka známá z filmů a televizních pořadů, dabérka a v neposlední řadě komička. Nancy Jean Cartwright se stala známou zejména díky tomu, že propůjčila svůj hlas roli Barta Simpson v animovaném televizním seriálu The Simpsons. Cartwright také mluví další postavy, včetně Nelsona Muntze, Ralpha Wigguma, Todda Flanders, Kearney a Database.

Nancy Cartwright a její hlasové role Barta Simpsona v kresleném seriálu Simpsonovi. Nancy Cartwright se hlásí k scientologické církvi

Nancy Cartwright a její hlasové role Barta Simpsona v kresleném seriálu Simpsonovi. Nancy Cartwright se hlásí k scientologické církvi

Cartwright se narodil v Daytonu v Ohiu. Cartwrightová se přestěhovala do Hollywoodu v roce 1978 a získávala herecké zkušenosti od herce a dabéra Dawse Butlera. Její první profesionální roli byla Glorie v animované sérii Richie Richová, kterou následovala hlavní role v televizním filmu Marian Rose White (1982) a její první celovečerní film Twilight Zone: The Movie (1983).

Nancy Cartwright - Televizní seriál Simpsonovi na oslavě dvacátého výročí seriálu

Nancy Cartwright - Televizní seriál Simpsonovi na oslavě dvacátého výročí seriálu

V roce 1987 hledala Nancy Cartwright novou hereckou práci. Při hledání Cartwright absolvovala konkurz na roli hlasu hlasu, který ztvární jednu z roli v sérii animovaných krátkých filmů o dysfunkční rodině, která se měla objevit na The Tracey Ullman Show. Cartwrightová měla v úmyslu usilovat o roli Lisy Simpsonové, dítěte středního věku. Když Nancy Cartwright přišla na konkurz, zjistila, že role Barta – Lisina bratra, by pro ní byla zajímavější. Matt Groening, tvůrce seriálu, jí dovolil účastnit se konkurzu na hlas Barta a poté jí ihned na místě nabídl ztvárnění této role. Jako herečka – dabérka dávala hlas postavě Barta na Tracey Ullman Show po tři sezóny.

Nancy Cartwright - Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Nancy Cartwright - Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

V roce 1989 se krátké animované filmy, které byly součástí Tracey Ullman Show změnily na půlhodinové díly kresleného animovaného seriálu který se jmenuje The Simpsons – Simpsonovi. Za svou hereckou činnost při ztvárnování role Barta Simpsona, získala Nancy Jean Cartwright v roce 1992 Primetime Emmy za vynikající herecký výkon při ztvárnění role barta Simpsona a v roce 1995 Cenu Annie za nejlepší hereckou činnost v oblasti animované tvorby.

Nancy Cartwright - Umělci, kteří se hlásí k Scientologii

Nancy Cartwright - Umělci, kteří se hlásí k Scientologii

Kromě role v animovaném seriálu The Simpsons, Nancy Cartwright také ztvárnila mnoho dalších rolí v animovaný seriálech jako je Daffney Gillfin v The Snorks, Rufus v Kim Possible, Mindy v Animaniacs, pistole v Goof vojsku, Margo Sherman v kritice, Todd Daring v nahrazení a Charles „Chuckie „Finster, Jr. v Rugrats a All Grow Up! (role, kterou převzala v roce 2002 po tom co odešla Christine Cavanaughová do důchodu). V roce 2000 Nancy Cartwright vydala autobiografii My Life jako 10letého chlapce a o čtyři roky později ji přizpůsobila do jedné ženy. Nancy Cartwright také v roce koprodukovala a byla spoluautorkou scénáře filmu Hledání Felliniho (2017).
Nancy vyrůstala ve městě Kettering ve státě Ohio. Ve věku 12-ti let se stala členkou dětské divadelní společnosti a poprvé se objevila na jevišti ve hře An Old-fashioned Christmas. S touto skupinou Nancy pak cestovala a vystupovala další čtyři roky. Studovala na Fairmont West High School a poté na Ohio University, kde v roce 1978 získala magisterský titul v oboru komunikace. Již během studia na střední a později na vysoké škole se úspěšně účastnila mnoha řečnických soutěží a porotci jí opakované doporučovali pro dabování animovaných programů.
Nancy Cartwright patří mezi stoupence scientologie, asi jste to nečekali

Nancy Cartwright patří mezi stoupence scientologie, asi jste to nečekali

Když se řekne scientologie, většina z nás si vzpomene na známé americké herce jako jsou Tom CruiseJohna Travolta, Chick Corea, Kelly Preston, Kirstie Alley, Laufa Prepon, Priscilla Presley, Catherine Bell, Jenna Elfman, Sofia Milos, Giovanni Ribisi, Michael Pena, Anne Archer, Erika Christensen či Nancy Cartwright. Zahraniční média však čas od času zveřejní seznam dalších slavných stoupenců, o kterých to mnozí lidé vůbec nevěděli. Některá jména na seznamech jsou překvapivá. Jako třeba Will Smith.
Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Nancy Cartwright – Hollywoodská herečka a dabérka se hlásí ke scientologii
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: jim8521