Odvětrání chráněných únikových cest

Odvětrání chráněných únikových cest (CHÚC) je nedílnou součástí preventivní protipožární ochrany, chrání lidské životy a napomáhá zachování věcných hodnot. V tomto článku se dozvíte, jak se dá zajistit dostatečné odvětrání CHÚC a kde vám jej pomohu zajistit s ohledem na požadované normy.

Jak zajistit dostatečné odvětrání chráněných únikových cest (CHÚC)

Odvětrání chráněných únikových cest podléhá celé řadě norem, které musí splňovat všechny průmyslové objekty. Odvětrání CHÚC je většinou prováděno pomocí střešních světlíků vybavených RWA klapkami. Střešní světlíky zajistí dostatečný odvod kouře a tepla, čímž umožní jak případnou evakuaci po únikových cestách, tak zlepší přístup hasičům, kteří se mohou snáze dostat na místa postižené požárem.

Více informací, o tom, jak Vám mohou střešní světlíky pomoci zajistit dostatečné odvětrání CHÚC, se můžete dozvědět na webových stránkách www.gradus-sro.cz, kde můžete také zjistit, jaké střešní světlíky, by pro Vás mohli být nejvhodnějším řešením pro zajištění všech požadovaných norem týkajících se odvětrávání CHÚC. Společnost Gradu s.r.o. Vám kromě výše uvedených světlíků pomůže také zajistit například odvod vody z ploché střechy pomocí střešní vpusti, na kterou se podíváme níže.

Odvod vody pomocí střešní vpusti

Celá řada staveb se potýká s problémem správného odvodu vody ze střechy. Velká část staveb, může díky sklonu střechy využít přirozené gravitace, jak ale postupovat v případě ploché (vodorovné) střechy? Řešením jsou střešní vpusti, které Vám pomohou odvézt vodu z ploché střechy přímo do potrubí kanalizace. Vpusti jsou k dostání ve svislém i vodorovném provedení a kromě střešních vpustí, jsou také hojně využívány garážové vpusti.

S výběrem nejvhodnější střešní či garážové vpusti Vám poradí na webových stránkách www.gradus-sro.cz, kde si také můžete objednat jejich profesionální montáž za velmi příjemné ceny.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Odvětrání chráněných únikových cest
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Brooker

Reklama, Marketing, Mediální zastoupení, Zprostředkování obchodu a služeb, SEO optimalizace, Tvorba www stránek, Tvorba PR článků a obsahu pro webové stránky...