O Grofeu

Grofeo je zcela unikátní projekt, který nemá nikde na světě obdoby. Kombinuje výměnu – kde nejste omezeni pouze na peníze – se sociální sítí.

Všichni máme potřeby, touhy, sny. Všichni něco potřebujeme – o tom není pochyb. Společnost vznikla proto, že je jednodušší žít ve skupině lidí, než samostatně – společně, když každý jedinec funguje tak jak má, se všichni můžeme mít dobře. Jeden umí vařit, druhý zase rozumí ekonomii atp. Navzájem spolu uzavíráme výměny (zaplatíme za jídlo, konzultaci) a tak uspokojujeme své potřeby a chtění. Když říkáme, že zaplatíme, tak tím ale nemusíme nutně myslet peníze. Od té doby, co se vše omezilo jen na peníze a předmětem většiny výměn se právě peníze staly, to jde s civilizací spíše z kopce, než do kopce. Dříve, na tržištích, vše nebylo omezené jen na peníze – peníze neexistovaly – existovaly sice různé druhy kovů, dražší, levnější, každopádně se běžně měnilo zboží za zboží, služby za služby atd. A věřte nebo ne, celá ekonomika fungovala lépe. Od té doby, kdy se výměna omezila pouze na peníze, dala možnost silnějším, řídit životy slabších. Ten kdo nakumuluje větší množství peněz, má moc nad těmi, kteří tolik peněz nemají. To vytváří velkou nesvobodu a velké rozdíly ve společnosti. Pokud si navzájem budeme moct pomáhat i bez peněz, budeme tvořit vlastní trh – který nebude ovládán nadnárodními společnostmi a dokonce i stát bude ztrácet na své moci.

Grofeonení jen místo, kde můžete měnit skoro cokoliv, ale je to i sociální síť, kde se skrz výměnu seznamujete a budujete si zázemí v podobě lidí, kteří Vám v životě opravdu mohou pomoc a být Vám – jak se říká „k něčemu“. Posláním Grofea je, aby vše nebylo jen o penězích, aby byl změněn pohled na výměnu – obchod a tak k sobě lidé měli blíže. Více spolupracovali a pomáhali si navzájem – a tak jsme měli všichni život takový, jaký ho chceme mít.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - O Grofeu
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Darky