Jak na skvělé domácí jogurty, sýr, případně kefír?

Zdraví prospěšné jogurty. Zdravé domácí sýry. Prefabrikáty z běžných obchodů nahradily domácí dobrůtky z lokálních trhů. Jak by se daly doma takové lahody zhotovit? Společnost Bulgaricus poskytuje instrukce k výrobě daných výrobků a těch, jež si doma uvaří každá šikovná hospodyňka, avšak také zkušený mlékárenský podnik se zaměřením na výrobu produktů z mléka dle klasických receptů a materiálů. Prozkoumejte kefíry, jogurty, sýry se smetanovou a sýrařskou kulturou z Bulharska a jiné už vám tolik nezachutnají.

K výrobě domácího sýru je vám třeba chlorid vápenatý a syřidlo na výrobu sýrů. Chlorid vápenatý vylepšuje sýřitelnost mléka a jeho maximální výtěžnost. Navíc tato surovina nahradí absentující vápník, jenž se ztrácí při mléčné pasterizaci. Za sníženou srážlivostí mléka stojí nízké množství vápníku. Kvůli srážení mléka je potřeba doplňovat syřidlo, jak výtečné syřidlo na výrobu sýrů živočišné, tak mikrobiální nebo rostlinné syřidlo. V internetovém obchodě Bulgaricus se dají sehnat nutné suroviny.

Se všemi prodávanými kulturami jednoduše zhotovíte domácí jogurt, zdravý čerstvý sýr, zakysanou smetanu, vynikající kefír, bio acidofilní mléko, popřípadě bio raženky. Výtečná kefírová kultura je používána pro dělání kefíru, živé bulharské sýrařské kultury je třeba k dělání sýru, smetanová kultura se používá pro zakysanou smetanu a tvaroh, pro vyrobení jogurtu se používá jogurtová kultura z Bulharska. V bohatě zásobeném e-shopu narazíte na kompletní nabídku surovin potřebnou k domácí výrobě. Na seznamu e-shopu jsou rovněž probiotika po antibiotikách na střeva, které se zasluhují o důležitou obnovu rovnováhy ve střevech, avšak také v celém organismu. Poznali jsme, že za mnohými nemocemi stojí porušená střevní mikroflóra. Přírodní probiotika podporují regeneraci organismu i střevní mikroflóry u dětí, žen i mužů.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Jak na skvělé domácí jogurty, sýr, případně kefír?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR