Nádrž na dešťovou vodu ušetří moře peněz!

Určitě jste již zaznamenali, že v posledních letech se množí skeptické názory, že voda bude v České republice v brzké době nedostatkovým zbožím. V některých místech naší země již dnes musejí řešit akutní nedostatek „zlaté“ tekutiny, bez níž si běžný život prostě nedokážeme představit. Jak se tomu můžeme bránit? Například instalací nádrží na dešťovou vodu, které navíc přinášejí možnost ušetřit desetitisíce. Na trhu se momentálně nachází hned několik druhů nádrží. Kterou z nich si vybrat? To vám záhy vysvětlíme!

Z jakých typů nádrží dnes můžeme vybírat?

  • betonové nádrže
  • sklolaminátové nádrže
  • svařované nádrže
  • plastové nádrže

První skupina nádrží je mnoha lidem určitě dobře známá. Betonové nádrže se hojně využívají například při řešení odpadních vod u domů, kam bohužel nedosahuje veřejná kanalizace. Betonové jímky jsou tak ideálním prostředkem vedoucím ke kvalitnímu žití. Pokud byste ovšem chtěli tímto způsobem řešit také chytání dešťové vody, můžete tvrdě narazit. Nejen, že betonový septik jako takový zabere na zahradě hodně prostoru, přeprava na místo určení navíc stojí více než 18 000 Kč i s instalací, takže investice na to vyložená se určitě nevyplatí.

Osobně hodně pochybujeme i o sklolaminátových či svařovaných nádržích na vodu. První skupina je velice náchylná k praskání a nádrže na vodu tohoto typu mají navíc velmi úzké vstupy, vinou čehož může snadno dojít ke zranění uživatele. U svařovaných nádrží je to naprosto stejná písnička. Nádrže na dešťovou vodu tohoto typu často praskají ve svárech, ačkoli se jejich výrobci i prodejci stále dokola dušují, že tomu tak v žádném případě není. Zkušenosti lidí jsou ovšem diametrálně odlišné.

Ideální řešení poskytují plastové nádrže

Jestli vás zajímá, co je v poměru ceny a výkonu nejlepším řešením na trhu, bezpochyby musíme za vítěze určit plastové nádrže na dešťovou vodu. Ty jsou totiž mimořádně pevné (jsou vyrobeny z jednoho kusu plastu) a také výrazně méně váží. Plastová nádrž na vodu se ze své podstaty velmi jednoduše udržuje, k čemuž mimo jiné dopomáhá také skvělý a efektivní filtr na dešťovou vodu.  Ani přeprava těchto nádrží není žádný problém, proto je oproti ostatním typům mnohem levnější.

Pokud se navíc svěříte do rukou skutečných odborníků, můžete se spolehnout, že se vám dostane prvotřídního servisu a k tomu samozřejmě patří také retenční nádrž, která za to jednoduše stojí. Jestli tedy hrozbu nedostatku vody vnímáte (což byste vzhledem k momentální situaci skutečně měli), určitě nad tímto vhodným řešením alespoň přemýšlejte!

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Nádrž na dešťovou vodu ušetří moře peněz!
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Darky