Kde se dají vybrat šetrná tepelná čerpadla?

Ekonomicky úsporná tepelná čerpadla pro vytápění a ohřívání teplé vody jsou hudbou ekologicky šetrné budoucnosti, a proto jsou upřednostňována před klasickými zdroji tepla. Základní principy a zákonitosti tepelných čerpadel jsou zužitkována u takových zařízení, jako jsou například ledničky, mrazáky, eventuálně klimatizace a mnohé typy vytápění. Ekologicky šetrná tepelná čerpadla těží asi 70 % energie z okolního prostředí, ve kterém je dostatek tepla.

Finančně výhodná tepelná čerpadla základně fungují na zásadě využitkování ochlazující hmoty s malým bodem varu.  Chladicí médium se vypařuje při styku s okolním prostředím, kompresor pak chladivo v plynném skupenství stlačí, čímž se zdvihne požadovaná teplota pro vytápění, nebo ohřev vody. Teplo se tím v kondenzátoru postupuje topnému médiu, a díky tomu je opět ochlazeno a zkapalněno. Chladivo se vrací do kompresoru a koloběh se opakuje.

Praktické tepelné čerpadlo vzduch voda zpravidla pracuje na zásadách převodu tepla do topné kapaliny přes hydrobox, do nějž je zabudován mini elektrokotel. Při malé teplotě venku malý elektrokotel pomáhá čerpadlu získat požadovanou teplotu. Ekonomicky výhodná tepelná čerpadla vzduch voda pracují při venkovních teplotách až -15 stupňů Celsia. Doopravdy nízké pořizovací náklady a snadné zabudování jsou základními atributy těchto čerpadel. A proto jsou kondenzační plynové kotle a tepelná čerpadla vzduch voda skutečně efektivní investicí.

Společnost IQ energy dopomůže všem klientům k získání státní podpory na snížení energetické náročnosti budov, a to neplacenými poradami pro veřejnost, ale i pro podnikatele i veřejnou správu. Do roku 2020 v programu Zelená úsporám stát podpoří desítkami miliard zateplení domů, na vybudování pasivních budov, vyměnění kotlů a jiné úspory energie. A tak je dobré využít poradenství odborných poradců, protože naše ekologická budoucnost stojí také na pilířích šetrných kotlů.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Kde se dají vybrat šetrná tepelná čerpadla?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR