Jaký zvolit styl obkladového kamene?

Přírodní materiál jako je kamen je nadčasový, krásný a přitom jednoduchý. Snadná instalace spolu s vysokou odolností a stálostí, patří mezi přednosti obkladového kamene. Využít jej můžete jako zdobný prvek po obvodu domu, použít jej lze nicméně i v interiéru, například pro obložení krbů a kamen. Na výběr je hned několik variant. Po které z nich sáhnout?

Lámaná skála

Originální struktura a vzhled charakterizují lámanou skálu. Hodí se pro obklad zídek, případně stěn, kde působí energicky s ohledem na nepravidelný tvar, který rozbíjí jednolitou plochu. Vyhrát si lze rovněž s barevnými odstíny. V nabídce najdete typicky poryfr či rulu.

Obkladové pásky

Ty využijte například pro obklady domu, plotových dílců, dělících příček, stavebních prvků, ale také v rámci interiéru. Upravené jsou pro rychlou práci a snadnou instalaci. Výhodou je možnost kombinace struktury i barvy, přičemž pravidelné tvary dodávají výslednému obkladu pocit stylové čistoty. Mezi typické tóny obkladových pásek patří šedo zelená či žlutá v případě kvarcitu a travertinu.

Skalní stěna

Pokud chcete vytvořit robustní dojem opravdové kamenné zdi, není lepší varianta než skalní stěna. Výhodou je rovněž široké množství odstínů, ze kterých si můžete vybrat – jemné pastelové, krémové až k šedé a tmavé. Struktura dává na výběr z pravidelných i nepravidelných tvarů, samozřejmostí je také absence jakékoliv údržby. Kámen se vyrovná s výkyvy teplot, UV či vodou, takže jej lze využít například u fasády domu.

Pravidelný či nepravidelný tvar?

Záleží vždy na celkovém architektonickém záměru. Pravidelný tvar může například v interiéru navázat na pokládku podlah či v exteriéru u pevného plotu, dělících zídek, i pro stylisticky čisté řešení fasády domu. Nepravidelný tvar je instinktivně ideální volbou pro dlažební obklad, například na terase a cestičkách. Skvěle jej lze použít i na stěnách, a dokonce fasádě.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Jaký zvolit styl obkladového kamene?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Darky