Jak pomáhají obnovitelné zdroje?

Domníváte se, jestli by si váš rodinný dům nezasloužil finančně výhodnější ohřev vody či lepší systém vytápění? Obzvlášť jestli vytápíte dům pevným palivem, plynem, případně elektřinou, jistojistě vás tento krok nadchne. Šetrné obnovitelné zdroje energie úsporné s aspektem na peníze, které za jeden rok našetříte, avšak i z toho důvodu, že konečně budete používat šetrný pramen energie.

Co je to Nová zelená úsporám?

Když zřetelně uberete na ekologickém zatížení, na rekonstrukci domu můžete získat dotaci z programu financovaném Státní fondem životního prostředí – Nová zelená úsporám. Název Nová zelená úsporám je všem dobře znám. Neboť v ČR podpůrný program Nová zelená úsporám funguje už mnoho let. Jedná se o příspěvky na uspoření energií a na obnovitelné energetické zdroje. V rámci tohoto programu si lze pořídit například tepelné čerpadlo nebo fotovoltaické panely. Ještě před nákupem se ale ujistěte, zda dostojíte všem podmínkám potřebným k získání podpůrné dotace.

Používejte energii ze slunce

V současné době se často zmiňuje pojem solární ohřev vody, prostřednictvím něhož můžete ušetřit peníze za energii. Ekonomicky hospodárné je třeba zafinancování solární soupravy ROTEX, soustavu představují solární kolektory i akumulační nádrž s maximálním tepelným účinkem. Solární systém funguje velmi spolehlivě a je schopný převést až 80 % solární energie na využitelné teplo a to následně skladovat v akumulační nádrži.

Jako na solární soustavu, tak i na fotovoltaický panel obdržíte mimořádnou dotaci. V Česku dosti používaná fotovoltaika má za poslání transformovat energii ze slunečních paprsků na elektřinu. Finanční podpora z programu Nová zelená úsporám může být 100 tisíc korun. Panel pak pořídíte s vyšší i nižší investicí, záleží na vás samotných, a na tom, jaký výkon solárního panelu opravdu požadujete. Doporučujeme nakupovat na webových stránkách iqenergy.cz, které spravuje SPOZE, společnost s ručením omezeným.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Jak pomáhají obnovitelné zdroje?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR