Advent a vánoční trhy

Advent je období čtyř neděl před vánočními svátky. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv. Naštěstí dnes je to mnohem příjemnější a uvolněnější období, plné krásné výzdoby a vánoční atmosféry.

Adventní tradice

V předvečer svátku sv. Mikuláše podle tradice obchází sv. Mikuláš spolu s andělem a čertem rodiny s dětmi, kde děti jsou tázány, zda jsou hodné, mohou přednést básničku nebo zazpívat písničku. Hodné děti dostávají sladkosti, v poslední době stále častěji i věcné dárky, zlobivé děti pouze uhlí, brambory a jiné produkty, které symbolizují původ dárku „od čerta“. V některých rodinách Mikuláš děti nenavštěvuje, pouze rozdává dárky za okno apod.

adventní věnec

Každý jednou zažil takové „nadělení“. Setkání s čertem může být pro mnohé děti stresujícím zážitkem. Na druhé straně jde s trochou nadsázky, pro rodiče o určitý nástroj, když děti až příliš zlobí a potřebují „usměrnit“. Všeho s mírou!

Vánoční trhy

Součástí adventu jsou i vánoční trhy v evropských metropolích. Do těchto metropolí se pořádají adventní zájezdy. Součástí takového zájezdu je jednodenní prohlídka města s nákupy a památkami. Jedná se především o Drážďany, Norimberk nebo Vídeň.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Advent a vánoční trhy
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Darky