Vzduchové filtry

Kde se používají vzduchové filtry?

Vzduchové filtry jsou nutností především v pracovních prostorech s vysokou prašností a velkým množstvím výparů nebo poletavých částic ve vzduchu. Používají se proto především v lakovnách, automobilovém průmyslu, průmyslových objektech, nemocnicích a potravinářství.

Třídy filtrace vzduchových filtrů

Nároky na kvalitu vzduchových filtrů se stále zvyšují s tím, jak se zvyšují nároky na bezpečnost práce a komfort zaměstnanců při práci. Pro výběr vhodných vzduchových filtrů je nutné zvážit několik vstupních parametrů: složení filtrovaných částic (prach, aerosol, plyn), jejich velikost či koncentraci. Dalším důležitým faktorem u vzduchových filtrů je požadovaná odlučivost, která se určuje podle třídy filtrace normy ČSN EN 779.

Vzduchové filtry z filtrační třídy G1 – G4 se používají například na přívod vzduchu v lakovnách. V průmyslových objektech je předfiltr určen pro hrubou filtraci vzduchu. Oproti tomu filtrační třída F5 – F9 zabezpečuje jemnější filtraci přívodního nebo cirkulujícího vzduchu. Velmi jemné filtrační třídy jsou H10 – H14 a U15 – U17. Užívají se v medicíně, potravinářství a mikrobiologii.

Filtry s aktivním uhlím jsou vhodné k zachycení toxických plynů a rozpouštědel. Výhodou aktivního uhlí je, že ho lze po nasycení regenerovat.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Vzduchové filtry
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Delaney